Покришки забезпечують тягове зусилля і допомогу мотоблоку, польового культиватора, мінітрактору, а також призначені для ефективного переміщення сільськогосподарського знаряддя по пухкому ґрунті.
Шина — це гума, яка вдягається на обід коліс та доповнюється металевими і армуючими елементами. Вона забезпечує надійний контакт техніки з асфальтом і землею.
Покришки для мотоблоків та культиваторів володіють відмінними характеристиками та особливостями. Для успішного проведення різних робіт, підбирається певний тип гуми, наприклад, для важких робіт таких як оранка ґрунту, викопування картоплі тощо, потрібна масивна гума з глибоким і агресивним протектором. Для простих робіт рекомендується використовувати менш масивні та більш маневрені моделі.
Гума має вирішальне значення для ефективності вашого трактора і впливає на безліч чинників, включаючи навантаження, ущільнення ґрунту, потужність. Правильний вибір, дозволить вам максимально ефективно використовувати господарську техніку, скоротити витрату палива і підтримувати землю в хорошому стані.
Перед покупкою, ми радимо в першу чергу визначитися на якому ґрунті і які завдання буде виконувати техніка. Виходячи з покриття, шини мотоблока можна розділити на три типи:
- Пневматичні — це найуніверсальніший тип, який дозволяє мотоблоку працювати з твердим / пухким ґрунтом і асфальтом.
- Суцільнолиті — ця гума ідеально підійде для роботи мотокультиватора з жорстким, кам'янистим ґрунтом.
- Металеві — забезпечать прохідність пристрою будь-яким ґрунтом.
При виборі покришки до мотоблочної техніки дивіться на:
- Маркування. На кожній покришці надруковані, здавалося б, випадкові числа і букви, але ці числа не випадкові. Вони розкажуть все, що вам потрібно знати про дану модель. Вкажуть на зовнішній діаметр, ширину коліс і розмір колісних дисків. Дивіться, щоб розмір на виробі, який буде на маркуванні, збігався з габаритами колеса.
- Малюнок протектора — гума з агресивним протектором - ялинка, створена для м'яких полів і пухкого бруду. Вузька конструкція надає хороше зчеплення з дорогою, а великий опуклий протектор врізається в м'яку поверхню, забезпечуючи максимальне зчеплення з дорогою. Така шина рекомендуються для роботи на снігу, бруду та спільного використання в сільському господарстві. Чим складніше місцевість, в якій буде використовуватися мотоблок, тим агресивніше повинен бути малюнок на колесі.
Звісно, не варто забувати ще звертати увагу на її якість і надійність від яких залежать терміни виконання роботи ну і звичайно Ваша безпека.
Особливості гуми для мотоблоків та культиваторів:
- Колеса для мотоблоків відрізняються розмірами і висотою профілю. Існують низькопрофільні покришки, зовнішній діаметр яких нижче, ніж у повнопрофільних. На низькопрофільних шинах сам мотоблок буде нижче, відповідно агротехнічний просвіт менше, висота над рядком менше. Тому, якщо потрібно, щоб техніка змогла піднятися над грядками, потрібно купувати великі повнопрофільні покришки. Також великий діаметр потрібен, щоб техніка впевнено долала перешкоди і нерівності.
- Ширина. Більш широкі покришки забезпечують більшу тягу і зчеплення на піщаному або глинистому ґрунті. Чим більша поверхня гуми стикається з землею, тим більше зчеплення. Вони не грузнуть і не зариваються в розпушеному ґрунті. Більш широка шина - важча та вимагає більше кінських сил для повороту і більш сприйнятлива до порізів. Вузькі шини призначені для установки на техніку, яка пересувається міжряддям.
- Вантажопідйомність. У кожного трактора є загальна вантажопідйомність, яка включає номінальне навантаження на вісь, колесо і гуму. Це визначає максимальну несучу здатність будь-якого використовуваного вами компонента, що робить його важливою деталлю, яку необхідно враховувати. Коли ви почнете шукати покришки, ви зможете знайти номер індексу навантаження на зовнішньому краю самої шини.
- Стиль. Всі шини виготовляються одним з двох способів: радіальним або діагональним. Ці два стилі різняться кількома способами:
Діагональні шини, як правило, менш дорогі, з міцними боковинами, які можуть протистояти пошкодження від більшості речей на землі, таких як камені і гілки. Це робить їх більш широко використовуваними, ніж радіальні шини, які дорожчі.
Тим не менш у радіальних шин багато переваг, включаючи більш тривалий термін служби протектора і велику потенційну паливну економічність, оскільки вони можуть працювати при більш низькому тиску повітря, що також збільшує тягу. Крім того, вони більш довговічні на асфальті і менше ущільнюють ґрунт, забезпечуючи при цьому більш комфортну їзду для користувача.
- Наявність камери. Всі шини трактора або камерні або безкамерні. Безкамерні шини, як правило, служать довше і їх легше ремонтувати - при проколі камерної шини вам необхідно зняти і розібрати її, щоб відремонтувати камеру і саму шину. Рішення вибрати камерний або безкамерний тип — особиста справа кожного.